Ana Sayfa Bilim & Teknoloji Instagrama Yeni Özellik : Kaybolan Mesajlar

Instagrama Yeni Özellik : Kaybolan Mesajlar

0

Facebook ve WhatsApp yedi gün içinde kaybolan geçici mesaj özelliğini geçen hafta tanıtmıştı.

Şimdi ise İnstagramın CEO’ları, Messenger ve Instagram için metin mesajlarını ve medyayı görüntülendikleri anda otomatik olarak silinecek ve siz sohbetten otomatik olarak ayrılacaksınız. İnstagram “Kaybolan Mesajlar” özelliğini yayınlayarak bir adım daha ilerledi.

Bu özellik size tanıdık gelebilir, bunun nedeni ise muhtemelen Facebook’un yıllardır benzer işlevler sunan Snapchat’tan ödünç aldığı başka bir özellik olmasıdır. Bu özelliği yıllarca Snapchat sunmaktaydı.

Bu özelliği etkinleştirmek için, yalnızca bir sohbet ekranında, ekranı yukarı kaydırmanız gerekir. Ardından küçük bir yükleme dairesi göreceksiniz ve sohbet ekranı, özelliğin etkinleştirildiğini belirtmek için kararacak. Kaybolan mesajlar modundan geri çıkmak için ise ekranı tekrar yukarı kaydırmak yeterlidir.

Bu özelliğin getirilmesindeki fikir, kullanıcıların gizli bir şeyi paylaşmak istediklerinde, bu mesajların sonsuza dek kayıtta kalması endişesi olmadan istedikleri zaman kaybolan mesajlar moduna girip kayıtta kalmadan mesajlaşmaya olanak sağlıyor. Kaybolan mesajlar modunda ise birisi atılan fotoğrafı ekran görüntüsü ile kaydetmeye kalkar ise size bildirlimektedir.

Mesajlarınızı otomatik olarak silinmeden Messenger’da biraz daha fazla gizlilik istiyorsanız, sohbetlerinize uçtan uca şifreleme ekleyen gizli konuşma özelliğini her zaman deneyebilirsiniz. Burada mesajlar otomatik silinecek şekilde ayarlanabilir, ancak bu varsayılan özellik değildir.

Kaybolan mesajlar modu Amerikada başlanarak dünyanın 4 bir yanına yavaş yavaş dağlılıyor.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version